فریت بار

theme_image_03

فریت بار چیست؟

زمانی که فردی می خواهد به خارج از کشور، لوازم زندگی اش را بفرستد (مثلا کسانی که قصد مهاجرت به کشورهای خارجی را دارند)  و این لوازم بیشتر از حد مجاز تعیین شده در هواپیما باشد، باید بار را اصطلاحا فریت  (freight)کرد.
جهت توضیحات بیشتر مثالی برایتان می زنیم: فرض کنید که شما می خواهید برای ادامه تحصیل یا مهاجرت به کشور کانادا سفر کنید و وسایل چندانی بجزء چند دست لباس، یک لپ تاپ و لوازم کوچک بهداشتی مانند مسواک بیشتر با خود حمل نمی کنید. خوب شما براحتی می توانید این وسایل را در کوله پشتی و یا ساک و چمدان تان حمل کنید.
اما زمانی که یک خانواده قصد مهاجرت دارند و می خواهند لوازم خانه شان (اعم از یخچال، تلویزیون، فرش و …) را با خود به کشور جدید ببرند، دیگر نمی توانند این وسایل را با خود براحتی به هواپیمایی که قرار است با آن سفر کنند، ببرند. بلکه بارها باید “فریت” شوند.
خدمات فریت کردن بار بسیار شبیه به حمل بار به شهرستان و یا استفاده از خدمات یک شرکت باربری تهران است. با این تفاوت که این بار مقصد کشوری دیگر است و بخش عمده کار در داخل ایران انجام می شود.
این پروسه در اصل به این صورت انجام می شود که شما باید بار مورد نظرتان را به نمایندگی یکی از شرکت های همواپیمایی (ایرلاین ها) تحویل بدهید و پس از محاسبه قیمت حمل آنها معمولا ظرف مدت یک تا دو هفته، بار به مقصد می رسند.

معمولا پس از Boarding  کامل مسافرین هواپیما، و آماده شدن بار آنها جهت سوار کردن به هواپیما – البته به مقدار مجاز تعیین شده برای هواپیما – اقدام به انتقال بارهای فریت شده به مقصد می کنند.

آیا حضور مسافر جهت فریت بار مسافر الزامی است؟

طبق قوانین گمرکات جهت ارسال هوایی بار مسافری (فریت باربار هوایی) حضور مسافر ویا یکی از اقوام درجه یک به همراه مدارک شناسایی وبلیط و پاسپورت مسافر الزامی میباشد.
بسته بندی مناسب جهت حمل هوایی بار مسافری و لوازم شخصی چگونه است ؟
بسته بندی بار هوایی مسافر (فریت مسافری بار) به گونه ای باید باشد که از تکان خوردن و حرکت قطعات بار در داخل جعبه ها جلو گیری کند.
لوازم شکستنی میبایست توسط نایلون حباب دار و ضربه گیرها محافظت گردد.
فضای داخل جعبه ها میبایست با مواد سبک ضربه گیر پر شود.
کالاهای حجم دار در بهترین حالت میبایست در بسته های مناسب قرار گیرند ویا حتی المقدور با چندین لایه فوم ونایلون حباب دار مورد پوشش قرارگیرد.
حمل قاب عکس و آینه مستلزم قرار گرفتن در صندوق چوبی می باشد.
نکته: اگر قصد ارسال صندوق چوبی به آمریکا و کانادا را دارید حتماً باید سم پاشی شود.
کالاهایی که طبق قوانین بین المللی جزو دسته بندی کالای خطرناک قرار میگیرد و تحت شرایط و قوانین خاص بین المللی جهت بسته بندی قرار میگیرد.

موضوعات این مطلب